Je naprosto nemyslitelné, aby někdo soukromě podnikal, a přitom zcela ignoroval tu skutečnost, že mu to vůbec nic nevynáší. Podnikání je živobytí jako každé jiné, a tudíž si tím musí každý nezbytně vydělat přinejmenším na svou obživu a udržení firmy v chodu.

Jenže to je jak známo pouze teorie. Pravdivá a nezbytná, ale stále jenom teorie. Protože jak všichni aspoň trochu zasvěcení době vědí, ne vždy vedou podnikatelské aktivity k dosažení takového zisku, jenž by byl žádoucí nebo přinejmenším dostačující k pokrytí naprostého minima toho, co je třeba vydělat. V podnikání totiž není nic jisté, a to znamená, že i kdyby se soukromník snažil sebevíc, nemusí to přinést kýžený efekt.

jihoafrická peněženka

A co potom? Potom se dá firma buď zrušit, nemá-li již dobré vyhlídky do budoucna, nebo se dají momentální problémy řešit s využitím půjčky.

Že je to jasné a naprosto jednoduché? Jasné to možná je, ale s tou jednoduchostí už se moc souhlasit nedá. I když je totiž nabídka různých půjček pestrá, ne všechny jsou určené pro podnikatele. Mezi těmi, jež si podnikatelé vzít mohou, jsou pak i ty, jež jsou zjevně nebo skrytě nevýhodné, a mezi těmi výhodnými, jež by mohly dobře posloužit, je zase dost těch, na které žadatel v tíživé situaci z nejrůznějších příčin nedosáhne. Někdy tu mohou být problémem nízké příjmy takového podnikatele, někdy dejme tomu záznam v registrech dlužníků, další nabrané půjčky a podobně.

počítání mincí

A když tak podnikatel hledá, čím by si pomohl, nejednou nemá právě na výběr. A často zbývá nakonec už jenom hypotéka bez doložení příjmu. Ta je totiž dostupná i těm, kdo jsou na tom ekonomicky hodně špatně, ta pomáhá i těm, jimž všude jinde pomoci odmítli. A to proto, že se za ni ručí zástavou nemovitosti, což je dostatečná záruka na to, aby se nebankovní společnost nebála někomu takovému půjčit.

A proto tu uspěje leckdo. A ani vy zřejmě nebudete výjimkou.