Šetřit v této době je opravdu jednoduché, ale musíte vědět jak. Každý si pod pojmem „šetření“ představí spíše „omezování“. Ale opak je pravdou, s šetřením přichází mnoho výhod, které málokdo vidí. Nešetříte jen svou kapsu, ale z většiny případů šetříte i přírodu. Stačí, když do svého běžného života zavedete tyto jednoduché kroky. Po několika měsících určitě uvidíte ve svém rozpočtu změnu! 
kovová pokladnička

Šetřete vodou

            Voda je zaručeně nedostatkovou surovinou v dnešním světě, a proto bychom s ní neměli plýtvat. Nejjednodušším krokem je změna ve Vaší osobní hygieně. Místo toho, abyste zbytečně napouštěli celou vanu vodou, radši se osprchujte, je to rychlejší, efektivnější a ušetříte hodně vody! Dalším krokem je pořízení si úsporné myčky a pračky. Hodně lidí si myslí, že myčky žerou jejich peníze, ale měli by se přesvědčit, že myčka spotřebuje mnohem méně vody než takové mytí nádobí ručně.   

Nekupujte PET lahve

            Znám málo lidí, kteří dokážou denně pít vodu z kohoutku. Hodně domácností běžně pije balenou vodu, přičemž spotřebují mnoho PET lahví, které se pak zbytečně vyhazují, a ještě k tomu utrácejí za prakticky stejnou vodu, která teče z vodovodu, ale je perlivá. To se dá jednoduše vyřešit koupí přístroje na sodovou vodu, který vydrží i několik let a stačí do něj přibližně jednou do měsíce dokupovat bomby s oxidem uhličitým. Ušetříte tím za zbytečné PET lahve a příroda Vám také poděkuje.

Vařte ze syrových surovin, ne z upravených

            Je jasné, že syrové neupravené suroviny jsou levnější. Pokud si dáte tu práci a suroviny si upravíte či zpracujete sami, ušetříte a budete vědět, že výsledek je bez zbytečných chemických úprav a že je 100%ně poctivě upravený. To znamená, že pokud si chcete dát hummus, nekupujte ho už přímo upravený, ale kupte si radši cizrnu a udělejte si ho doma sami.       
myslet na peníze

Kupujte úsporné spotřebiče

            Spotřebiče dokáží být velkým žroutem peněz, ale pokud se bude dívat na jejich úspornost (kterou většinou najdete jako barevnou tabulku na spotřebiči), můžete dosáhnout velkých úspor. Čím více se písmeno na produktu blíží písmenu „A“, je produkt úspornější. Nejlepší jsou se značkou „A+“ či „A++“.