Myslíte si, že vybavení dětského pokoje nemá nikterak velký vliv na jejich vývoj? Vybavení pokoje pro dítě je velmi důležité, na co si dát ale pozor?

Dítě a jeho pokojíček – Na co dbát při zařizování pokoje a kdy se ptát na názor potomka?

Když dětský pokoj zařizuje rodič v podstatě celý sám, nemusí se nakonec setkat s pochvalou od svého dítka. Děti už v poměrně nízkém věku chtějí mít také svůj poradní hlas a chtějí si samy říci, co by se jim líbilo v pokojí mít a co ne. Ovšem je jasné, že jen rodič ví přesně, co v pokoji být musí a co tak naopak třeba nepatří vůbec. Při zařizování pokoj pro děti tak někdy může být docela veselo. Pokud se ale budete držet nejdůležitějších bodů, jistě se vám všechno podaří zvládnout na jedničku. Jak to udělat, aby bylo spokojené dítě a nakonec i vy?

dětský pokoj

Prostor jen pro děti

Dětský pokoj patří jen dítěti, pokud zařizujete pokoj pro jedno dítě a váš potomek jej bude obývat sám, je to vždy jednodušší. Horší to může být v případě, že zařizujete pokoj jeden ale pro více dětí. Tak už je potřeba opravdu dobře promyslet, jaké barvy zvolit a jak pokoj rozdělit tak, aby vyhovoval třeba i dvěma nebo více dětem v odlišných věkových kategoriích. Myslete na to, že dětský pokoj je místem, kde dítě tráví hodně svého času, potřebuje si v něm nejen hrát, vzdělávat se ale také tam odpočívá a spí. Pro všechny tyto činnosti je třeba zařídit všechno, tak jak to má být. Celkově má dětský pokoj na vývoj dítěte obrovský vliv, takže je třeba zaměřit se na rozdělení pokoje, na barvy v něm převládající, na nábytek, postel a také materiály, ze kterého je vybavení vyrobené.

pokoj pro miminko

Bezpečnost by měla být na prvním místě

Obvykle si vybavení domácnosti vybíráme podle toho, co se nám líbí a co nás zaujme na první pohled. Jenže design není to nejdůležitější a v případě dětského pokoje by měl jít design až na druhou kolej. Návrhy dětských pokojů vás mohou inspirovat, ale jakmile budete mít jasnou představu o tom, jak byste chtěli pokoj sladit a vybavit, zaměřte se na výběr vhodného, nezávadného a přinejlepším přírodního materiálu.

Bezpečí v dětském pokoji je vždy na prvním místě, je třeba dětem vytvořit prostředí bezpečné, prostředí, kde si děti mohou hrát a to bez omezení.