Výroba rotačních součástí

Ve strojírenství máme několik strojů, které se řadí mezi základní a jsou hojně využívané, přičemž do této kategorie rozhodně patří i soustruh. Jeho hlavní výhodou je, že obrobek se nám točí ve sklíčidle a nástroj odebírá materiál, takže se vyrábí souměrné rotační součásti. Stoje mají pohon v podobě elektromotoru, který se stará o dostatečný výkon a zároveň docela nenáročný provoz, protože se zapojí do elektrické sítě, takže nepotřebují tolik věcí jako spalovací motory a nedělají takový hluk.

detail soustruhu

Samozřejmě otáčky se rovnou nepřenášejí na sklíčidlo, protože tu musí být převodovka, abychom si mohli nastavovat otáčky. Samozřejmě převodovka také přenáší otáčky na nožovou hlavu, u které si můžeme zapnout posuv. U takových CNC stojů je složitější, protože my stroj naprogramujeme a on už pracuje sám, takže elekroniky je tu spousta. Obrábět se dají různé materiály, ale musíme zvolit vhodný nástroj, otáčky, řeznou rychlost a tak dále.

Nástroje různých typů

Soustružení rozhodně není jenom o klasickém požívání soustružnického nože, protože můžeme dělat i řadu jiných operací. Často k tomu využijeme koník, protože do něj můžeme vložit závitořeznou hlavu, jenž umožňuje upíná další nástroje. Ten se pohybuje v ose obrobku, takže si nejprve můžeme použít navrtávák, následně vrták a do vyvrtané díry udělat závit. U každého procesu je nutné vybrat vhodný nástroj a nastavit správné otáčky s posuvem. Soustružnických nožů je na výběr mnoho, přičemž jistě si vyberte ten, který potřebujete.

soustružnický nůž

Tento prodejce nabízí kvalitní nástroje, a proto si můžete být jisti dlouhou trvanlivostí při správném požívání. Nástroje tu mají hezky pod jednotlivými normami, a proto máme jistotu, že objednáme přesně ten, který potřebujeme a bude mít předepsané rozměry s vlastnostmi. Zároveň si můžete všimnout nízkých cen, což je důležité, aby se zbytečně nezvyšovala cena výroby.