Kdy službu zarezervovat

Po zkušenosti z mnoha předchozích realizací je ideální doba objednávky stěhovací služby čtyři až šest týdnů. Nespoléhejte tedy na týdenní předstih, a už vůbec ne na čtvrteční objednávku pro sobotní stěhování. Za tu dobu zpravidla zvládnete vyřídit administrativní kroky spojené se změnou pobytu a zároveň zabalení věcí a jejich třídění. Existují také služby na klíč, kdy firma zajišťuje demontáž nábytku a jeho zabalení, případně balení věcí do krabic a instalaci nábytku na novém působišti.

kočka v krabici

Některým lidem vyhovuje, když stěhováci zajistí vše, a mohou svůj volný čas využít k rekreaci, jsou i tací, co jsou natolik pracovně vytíženi, že službu na klíč uvítají z tohoto důvodu. Je ovšem možné přestěhovat pouze těžké předměty a zbytek zvládnout svépomocí. Levné stěhování Praha je vždy otázkou dohody mezi klientem a zástupcem firmy.

Nepotřebné věci

Poměrně často se stává, že se lidé potřebují zbavit nepotřebného nábytku, starých koberců a dalších věcí, které nelze jen tak vyhodit do kontejneru s domovním odpadem. Využijte této příležitosti, kdy firma zajistí i odvoz věcí na sběrný dvůr. Na celkové ceně služeb se to promítne minimálně a vám odpadnou zbytečné starosti s nakládáním na přívěsný vozík s tažným zařízením, anebo se zajišťováním pronájmu přepravní dodávky, případně s objednávkou firmy, která se vyklízením zabývá.

molitanová výplň

Aby bylo kde zaparkovat

V Praze se změnily podmínky k životu ohledně parkování poměrně razantně. Parkovat zdarma je možné pouze na některých místech, např. v některých obchodních centrech omezenou dobu několika hodin a dále v okrajových městských částech, kde nejsou prozatím placené zóny zřízeny, týká se to např. Chodova, Hájí, Strašnic, Záběhlic a Vršovic. V jiných městských částech je vhodné zajistit parkovací místo pro stěhovací vozy předem na příslušném úřadu. Nezapomeňte také, že úředníci mají ze zákona třicetidenní lhůtu na vyřízení vašeho požadavku.