Větší auto bude, dřív nebo později, potřebovat každý z nás. Ať už kvůli stěhování, nákupu větších věcí, odvozu starých spotřebičů či nábytku nebo třeba na pohodovou dovolenou. Kvůli tomu si však nemusíte hned kupovat nové auto, ale využijte možnosti půjčování dodávek https://www.pujcovna-praha9.cz/. Tento článek vám poradí, na co si při výběru dát pozor.

Většinou budete dodávku potřebovat jen jednou za čas a právě z tohoto důvodu se nevyplatí její koupě, ale přichází na řadu pronájem. Vás, jako zákazníka, bude samozřejmě zajímat konečná cena, která se však odvíjí od různých faktorů.

Dodávka na stěhování

Nezapomeňte si přečíst smlouvu

Obecně se doporučuje vybírat firmu, která má více poboček, protože v případě, že by se vám auto porouchalo, firma, která má dobré pokrytí dokáže rychleji zajistit opravu a zapůjčení náhradního vozu. Společnost, která je férová a důvěryhodná, vám vždy doloží, za co jste skutečně zaplatili. Zjistěte si také, jak se taková oprava řeší, protože si za to mohou účtovat vysoké poplatky. Takové věci se většinou dozvíte ze smlouvy, takže si ji nezapomeňte důkladně pročíst než ji budete podepisovat. Zároveň si pohlídejte, zda budete případně platit nájemné i v době, kdy bude auto v servisu.

Zeptejte se dané firmy, jak je to s kilometry. Velké firmy většinou nabízí vypůjčení na dvacet čtyři hodin a to bez omezení počtu najetých kilometrů, takže je jen na vás, jak daleko dokážete dojet. Ve vozech většinou bývá k dispozici i GPS navigace a měli byste mít k dispozici také asistenční službu, který by měla fungovat nonstop a dokonce i řidiče v případě, že dodávku nejste schopni řídit. Pokud si budete obstarávat dodávku do 3,5 tuny stačí vám běžný řidičský průkaz skupiny B.

Pujčte si dodávku na dovolenou

V případě, že si budete větší auto půjčovat na dovolenou, tak si také zjistěte, jak je to s havarijním pojištěním. Mějte také na paměti, že některé společnosti vyžadují složení vratné kauce, kterou dostane zpět při vrácení dodávky.