Stavební firma právě opustila váš dům a máte konečně chvilku klidu. Uvědomujete si, že rekonstrukce objektu je dokončena, a že můžete začít s přípravami na stěhování a postupné zařizování obytného prostoru. Rozsáhlé rekonstrukce se však nikdy neobejdou bez typických stavebních sutin a všudypřítomného jemného prachu a právě s tím se nyní musíte vypořádat. Ne vždy však na to stačí běžný sáčkový vysavač, smeták, lopatka a kbelík s hadrem, v mnoha případech se vyplatí povolat profesionální úklidovou firmu.

úklidové práce

Prach a mastnota – toto jsou největší nepřátelé v rámci po-stavebního generálního úklidu a zatímco vy byste se s tím trápili několik dnů, profesionálové zvládnou precizní úklid do několika hodin. Mají na to také potřebné vybavení a jsou připraveni zhostit se i velmi náročných úkolů.

Vyklízení sutin – někdy může po stavebních činnostech zůstat v domě hromada sutin, záleží na mnoha okolnostech a také na vaší dohodě se stavební firmou či s řemeslníkem. A pokud provádíte rekonstrukci na vlastní pěst, sutin se budete muset zbavit na vlastní náklady. Úklidová firma dokáže zajistit i odvoz sutin a také dalšího nepotřebného harampádí, což bývají například situace, kdy se rekonstruuje dům po bývalém majiteli.

úklidová firma

Mytí oken – že jsou po stavebních pracích zaprášená okna, není nic neobvyklého. Úklidová firma se postará i o tyto poměrně nepopulární pracovní činnosti. Někteří lidé se vyhýbají umývání oken kvůli závratím a nepříjemným pocitům https://slovnik.seznam.cz/cz-en/%3Fq%3Dpocit zejména u výškových staveb, kde také může dojít i k pádu z okna a smrtelnému úrazu.

Podlahy – nejvíce nečistot se vždy vyskytuje na podlahách a velmi záleží na tom, o jaké podlahové krytiny se tu jedná. Úklidová firma zajistí vyčištění všech typů krytin, tedy zejména těch, které byly zakryty papírovým kartonem a krycí fólií, aby nedošlo k jejich poškození, tedy například dřevěné palubky a parkety, přilepené metrážové koberce nebo vinylová či plovoucí podlaha.