Sekáče
 
Pro někoho jsou second handy a hrabání oblíbenou činností, pro dalšího zase naprosto nepřijatelnou volbou nakupování. V poslední době je touha po recyklovaném oblečení opět na vzestupu. Musíte být trochu trpělivější a pořádně hledat, výsledek však stojí to za to. Po prvním úspěšně uloveném kousku ve Vás projede vlna nadšení z nalezení originální trička, ve kterém jen tak někoho nepotkáte. Oblečení z druhé ruky nemusí být vždy nutně použité. Je velká pravděpodobnost, že budete mít štěstí a naleznete oblíbené značky ještě s cedulkami.
Second hand
 
Móda teď přeje oversized věcem. Takže až uvidíte vysněné sáčko, ale bude o tři velikosti větší, už není důvod se ho vzdávat. Stejně tak si na své přijdou fanoušci retro módy. Napodobeniny jsou hezká věc, ale sehnat naprostý originál v super stavu, je ještě lepší varianta. A kde jinde pátrat po takových úlovcích, než přímo ve zdroji všech alternativ oblékání.
 
Online prodejny
 
Pokud už máte vlastní šatník příliš okoukaný, je tady skvělá možnost, jak se výhodně zbavit oblečení. Vystavte své předměty na internet. Na sociálních sítích a webech podporujících znovuvyužití použitého oblečení denně přistanou značky za zlomek ceny. Něco Vám nesedne a teď nevíte, co s tím. Tohle zažívá téměř každý, proto je skvělá možnost udat to dál. Oblečením už se nemusí plýtvat, může se snadno předávat dalším.
Obchod s oblečením
 
Místní návrháři
 
Ani jedna z nabízených možností Vám tak úplně nesedla? Máme tu ještě jeden tip na ekologičtější alternativy, které Vás nepřipraví o výplatu. Jde o spolupráci se začínajícími návrháři. Ne vždy je pravidlem, že české značky jsou předraženou záležitostí pouze pro vybrané. Studenti textilních škol, kteří se teprve začínají prosazovat, by měli být ve Vašem hledáčku. Dejte jim šanci a nechte si od nich navrhnout kousek dle vlastního vkusu. Nebudete se muset trápit se zkoušením dvaceti šatů, ale rovnou budete mít jedny na míru.  Skončíte se slušivou věcí lichotící Vaší postavě, pomůžete někomu v začátcích, a ještě sklidíte mnoho obdivu.