Názory společnosti na aktuálně žhavé téma veganského a vegetariánského stylu života se poměrně rozcházejí. To však nic nemění na tom, že vyzkoušet si tento typ stravování může každý jedinec. Pokud právě vy uvažujete nad přechodem k jedné z uvedených variant, níže pro Vás máme užitečné rady, čím odstartovat svou cestu, aby se shledala s úspěchem.
různé druhy ořechů

Uvědomte si, čeho se vzdáváte. Nejprve si projděte důvěryhodné zdroje pojednávající o této problematice. Ne každý si totiž dokáže představit, co všechno tento směr obnáší. Prolistujte jídla a suroviny, které se nadále nesmí na Vašem talíři vyskytovat, a nejlépe i myšlenky. Pokud se s nimi nebudete ztotožňovat, nátlak okolí působící na Vaši psychiku poté nemusí mít kladné následky.

Jestliže jste pevně rozhodnuti, že se pustíte do tohoto životního stylu, nebo hodláte jen vyzkoušet na nějakou dobu existenci bez určitých ingrediencí, sestavte si vhodný jídelníček. Nemusíte nutně plánovat, nicméně úpravám se nevyhnete. Omezením masa a masových výrobků zdaleka nemáte vyhráno. V potravinářském řetězci se vyskytuje obrovské množství jídel s živočišnými složkami, které by též neměly být zahrnuty ve Vaší běžné stravě. Také se zúročí předem naplánovat a rozvrhnout si jednotlivé součásti všech jídel dne. Obsažené látky musí zůstat v rovnováze, proto si zvolte několik neopomenutelných částí následné výživy, které zajistí přísun všech prvků a vitamínů.
vegansky pestrá strava

Většina osob, které se vrhnou po hlavě do velkých změn, nakonec neuspěje. Postupováním po menších krůčkách o to více přiblížíte svůj cíl. V první řadě si tedy odepírejte některé potraviny, až bude každé jídlo obsahovat pouze povolené přísady.

V neposlední řadě – stanovujte si menší výzvy. Nesnažte se měnit své zvyky ze dne na den, naopak experimentujte a volte drobnější opatření vůči stravě pro dosažení co nejefektivnějších výsledků.

Před jakýmkoliv angažováním se si vše znovu dobře projděte. I změna stravy ovlivní Vaše tělo a mentální zdraví, proto jednejte s rozmyslem.