Venku už je docela zima a vy se potřebujete zahřát? Domácí koupel ve vířivce jistě přijde vhod. Pokud si chcete koupel ale opravdu užít, vířivku musíte hýčkat.

Vířivka potřebuje péči a to pravidelnou – Víte, jak na to?

Že je už venku zima? Pokud se chcete zahřát, chcete si dopřát výborný a zdravý prospěšný relax, je ideální čas zalézt si do vířivky. Vířivku můžete mít doma i na zahradě, dnes nejde o nic neobvyklého. Koupel ve vířivce má navíc velké zdravotní benefity a opravdu si tak můžete báječně odpočinout. Ovšem pozor na údržbu. Tu řada lidí podceňuje a pak se musí se svou vířivkou brzy rozloučit. Jak tomu předejít?

zábava ve vířivce

Filtrace je základ pro dobré fungování vířivky

Vířivka je skvělá a opravdu vám udělá dobře, jenže pokud se o ni náležitě nepostaráte, brzy budete řešit první zádrhely, což určitě nechcete. Takže pokud si chcete užívat relaxační koupel pravidelně a bez potíží, musíte vědět, jak se o vířivku postarat. Čištění vířivky servisvirivychvan je něco, co se musí provádět opravdu pravidelně. Na velkou údržbu je vždy lepší pozvat si odborníky z firmy, která se na to specializuje, ale pro životnost své vířivky toho hodně můžete udělat i vy sami. Základem všeho je čistý a udržovaný filtr. Filtrace je totiž nezbytná k tomu, aby koupel ve vířivce byla taková, jaká by měla být.

Pozor na příliš tvrdou vodu, s tou obvykle domácnosti bojují. Stejně jako vodní kámen zanáší například pračku, může zanášet i vířivku, tedy zejména její filtr. Ten je dobré i několikrát týdně vyjmout a propláchnout či očistit. Protože pokud to neuděláte, vodní kámen se na filtru bude neustále usazovat a nakonec budete mít nemalé problémy.

relaxujte ve vířivce

Jak je to s čištěním vody?

Povrch vířivky pak čistěte podobně, jako čistíte stěny bazénu nebo obyčejné koupelnové vany. Stačí tedy čistá voda, jemný prostředek na mytí či mýdlo a nějaký hadřík či houbička. Základy péče o vířivku už máte, ale co její voda? I ta se samozřejmě musí čistit a dezinfikovat. S dezinfekčními prostředky ale opatrně, jakoukoliv chemii do vířivky nelijte po litrech, ale pečlivě vždy nejdříve změřte pH vody. Samotnou dezinfekci vody postačí provádět jednou za několik týdnů v závislosti na používání vířivky.

Užijte si svou koupel na maximum, stačí k tomu jen pár kroků a budete spokojení.