Vztah dnešních dětí k pohybu. je alarmující. Motivovat děti ke sportovním aktivitám, je poměrně komplikované. Lákadla dnešní doby, ve formě tabletů, chytrých telefonů a jiných technických vymožeností, nám to příliš neusnadňují. Takovým dětem, hrozí nejen obezita, ale i problémy s pohybovým ústrojím.
Mnohem jednodušší, to budou mít ti rodiče, kteří jdou svým dětem příkladem a děcka již od raného věku, sport provozují společně s rodiči. Děti bychom měli vést k pohybovým aktivitám od útlého věku. Potřeba pohybu se v nich zakotví a sami pak budou sportovní aktivity vyhledávat. Důležité jsou kolektivní sporty, kde děti navazují nová přátelství a učí se vycházet s větším kolektivem svých vrstevníků.
Pohybové aktivity, jsou pro děti velmi důležité. Nejen z hlediska zdravotního, ale i sociologického. Pohyb pomáhá ke zvýšené odolnosti organismu, tělesné výkonnosti, koordinaci, vytrvalosti, ale i k vybití přebytečné energie.
malá holčička na odrážedle
Vyberte vašemu dítěti, ten správný sport.
Důležité je vybrat dítěti takový sport, který mu bude blízký. Chlapci se nejspíš najdou ve fotbale, florbalu nebo jiných míčových hrách. Pokud ho přihlásíte do gymnastiky, nejspíš ho tímto druhem sportu, moc nenadchnete. Správný výběr, je důležitý proto, aby se děcko při sportovní aktivitě cítilo dobře.
Dětem, které sportovní aktivity z duše nesnášejí, se tato činnost nejspíš nikdy oblíbenou nestane. Přesto buďte neoblomní. Alespoň k minimálnímu pohybu, se snažte děcko přimět.
míč na fotbal
Velmi vhodnou pohybovou aktivitou, je plavání. Plavání, můžete s dětmi provozovat, už od kojeneckého věku. Uvidíte, že to bude zábavné, jak pro děcko, tak pro vás, jako rodiče. Plaváním s kojencem, odstraníte u děcka strach z vody v pozdějším věku. Nemusíte se návštěvy bazénu obávat. Bazény splňují, pro plavání s takto malými dětmi, všechny hygienické normy.