Je to situace, která každého z nás jednoho dne potká. Máme na mysli stáří. Neschopnost být samostatný, zvládnout dennodenní úkoly bez pomoci, oslabená imunita, bolesti, nemoci. Mladá generace je více ve styku s novodobými technologiemi než starší populace, třebaže některé děti nevyrůstaly s televizí či mobilním telefonem, škola, ve které se děti učí s počítačem, jim tuto skutečnost přiblíží.  Proč své příbuzné nenaučíme pohybovat se ve vodách internetu?

láska mezi strými lidmi
Vysvětlete jednoduše

Zkuste objektivně popsat, jaké výhody internet přináší. Nejsou tam všichni lidé se špatnými úmysly, bohužel tyto informace se důchodci dozvídají dennodenně z televize, kde je to vyhrocené. Důchodci se domnívají, že jsou děti internetem posedlé. Prosedí u něho celé hodiny a komunikace s jejich kamarády probíhá jen tímto způsobem – virtuálním. Ukažte světlou stránku internetu. Babičku bolí záda? Vysvětlete jí například, jak funguje Rohlik.cz. Služba, kde si vyberete potraviny, dovezou vám je až ke dveřím, zaplatíte a máte vyhráno!

ruce starého muže
Co takhle kurz?

Spojte více věcí dohromady – zařiďte vašim babičkám a dědečkům kurz. Prarodiče budou mít nedělní odpoledne zaneprázdněna kurzem, navíc zde potkají nové přátele. Dozví se tak nové rady a tipy, výhody a nevýhody internetu. Vyberte kurz, kde se nevěnují pouze hardwaru. Důležitý je samotný software a prioritou je naučit je vyhýbat se nebezpečným stránkám či lidem, kteří by je mohli zneužít po krádež hesla, identity či soukromí.
Věřte, že za takovouto službu by vám byli prarodiče vděční. Je však zapotřebí investovat čas, energii a peníze na něco tak velkého.
klávesnice počítače
Málokterému staršímu člověku se chce něco ve stáří učit. A když se učit chce, pro změnu nemusí spolupracovat paměť. Zkrátka a jednoduše to můžete zkusit, za to nic nedáte.