Skákání na trampolíně je fyzickou aktivitou, kterou děti doslova milují. Jedná se o zábavu, která je rozhodně nepřestane po chvíli bavit a nudit. Ba právě naopak! Trampolína pro děti nabízí užití si různých skoků a tím si tak dopřát volnost a lehkost pohybu. Děti jsou neúnavné bytosti. Dokáží skákat hodiny a stále mají spoustu energie.
trampolína se sítí pro děti.jpg
Zejména v dnešní době, kdy ratolesti tráví takřka všechen čas sezením ve škole, doma u počítače či tabletu apod., je tak díky nedostatku pohybu rapidní nárůst obezity u dětí. Skákání venku na trampolíně má mnoho výhod. Děti jsou především na čerstvém vzduchu a mají pohyb. Jedná se o velmi efektivní mentální odpočinek.

Výhody skákání a celkové tělesné aktivity mají pozitivní vliv na fyzickou i duševní stránku. Dětem pohyb pomáhá i lépe se poté soustředit na učení. Vzhledem k tomu, že při skákání nedochází k zátěži kloubů, jedná se tak o velmi zdravý a efektivní druh sportu a zábavy.
trampolína u lesa.jpg

Zásady ohledně bezpečného skákání

Prioritou je pořízení kvalitního výrobku u renomované společnosti, kdy je tak záruka, že trampolína pro děti je správnou volbou. Nicméně je důležité, aby vždy byl u dětí dozor dospělé osoby. U malých dětí je nezbytností. Zásadně pokaždé je zapotřebí se řídit pokyny výrobcem ohledně maximálního počtu dětí na trampolíně.

Nedovolte, aby na trampolíně skákalo více dětí různého věku a především váhové kategorie. Žvýkačky, lízátka, nápoje a veškeré jídlo na trampolínu nepatří! Pozor, aby dítě nemělo v ústech žvýkačku či bonbón. Samozřejmostí je ochranná síť.
trampolína pro děti.jpg
Trampolínu a veškeré ochranné pomůcky je nutné v pravidelných intervalech důkladně kontrolovat. Výrobek musí být dobře zajištěn. Vždy je nutno dodržovat i jistá pravidla. Čím méně dětí na trampolíně skáče, tím lépe. Však během skákání dochází k horší koordinaci pohybu a dítě tak nedokáže vyhodnotit, kam přesně po odrazu dopadne.