Jestliže vás těší, když si můžete sami vlastnoručně něco vyrobit, ideálně něco praktického, co dále využijete, vyzkoušejte malbu na hedvábí.
Je pravda, že se jedná o hobby pro mírně pokročilé anebo alespoň pro ty, kterým není cizí práce s textilem a malba štětcem. Ovšem nemáte se čeho bát, k tomu, abyste si omalovali svůj vlastní šátek anebo povlak na polštář nemusíte být žádní výtvarní géniové. Stačí, když budete mít chuť do tvoření.
hedvábný šátek
Snad jedinou nevýhodou této výtvarné techniky je to, že vyžaduje nemalou investici do vybavení. K tomu, abyste s malbou na hedvábí mohli začít, si budete muset pořídit stojan na vypínání šátků, a samozřejmě také nezbytné hedvábí, speciální barvy, kontury a alespoň jeden štětec. Především barvy na hedvábí nejsou zrovna levné, nicméně výhodou je, že vám vydrží opravdu dlouho, neboť jejich spotřeba není veliká. Celá výbava vás tak vyjde minimálně na tisíc korun. Jak je tedy vidět, jedná se o koníček, který by si vzhledem k vyšší vstupní investici měl předem každý dobře promyslet.
surové hedvábí
Pokud jste ovšem přesvědčeni, že se jedná o tu pravou zábavu pro vás, tak vás tato výtvarná technika rozhodně nezklame. Pod souhrnným označením malby na hedvábí se totiž skrývá hned několik možných přístupů k věci. Hedvábí totiž zdaleka nemusíte jen klasicky malovat, můžete na něj barvu také stříkat, můžete jej batikovat, můžete na něj tisknout anebo vyzkoušet enkaustiku. Různé techniky lze samozřejmě kombinovat a záleží jen na vaší zdatnosti, kam až se dostanete.
hedvábné šátky
Jisté je, že tímto způsobem můžete získat opravdu krásné výrobky, od elegantních šátků, které se ve vašem šatníku rozhodně neztratí, až po jedinečné doplňky do bytu anebo originální dárky, po kterých budou všichni ve vašem okolí šílet. Výrobky, které takto získáte, budou mít vždy svou hodnotu, a rozhodně se nebudete muset stydět někoho s nimi obdarovat. Ba naopak o ně bude vždycky velký zájem.