Všichni máme své velké sny a cíle, k tě nejvroucnějším patří zajistit sobě a své rodině zázemí, ve kterém by se dobře žilo. V současné době však ceny nemovitostí neustále rostou a pořídit si vlastní bydlení v centru některého z hlavních měst, je přinejmenším finančně velmi náročné. Mnoho lidí tak tento problém řeší za pomocí hypotečního úvěru na bydlení, který je právě určen k financování vlastní nemovitosti.

vlastnictví domu

Podmínky pro schvalování hypotečních úvěru se však každým rokem zpřísňují. Ne každý má tak privilegium na ní dosáhnout a tížený obnos peněz si odnést domů. Mnoho žadatelů odejde nakonec s nepořízenou, to však neznamená, že nemohou o hypotéku požádat i jinde.

klíč od domu

Nebankovní subjekty jsou primárně známy pro své rychlé spotřebitelské úvěry, kterými mnoho lidí hasí nečekané výdaje či překlenuje dobu do další výplaty. Jen málokdo však tuší, že některé nebankovní společnosti nabízí třeba hypotéku bez registru nebo neúčelovou. S jejich pomocí si můžete splnit sny o vlastím bydlení, cestovat nebo třeba studovat v zahraničí.

Za zamítnutými úvěry v bankách stojí mnohdy složitá legislativa, nikoliv neochota bank půjčovat, jak se mnozí žadatelé mylně domnívají. Česká národní banka dává za povinnost bankovním subjektům důkladnou lustraci každého žadatele. Pokud b tak neučinily, mohlo by to pro ně znamenat nedozírné následky. Dlužník by mohl celou smlouvu napadnout pro její neplatnost a nadále splácet dlužnou částku dle svých možností bez úroků a dalších poplatků. Spotřebitelský zákon tak chrání nejenom samotného dlužníka, ale i poskytovatelé úvěrů. Mnoho nebankovních poskytovatelů se ale ke svým žadatelům benevolentnější a je možné u nich nakonec získat hypotéku, i když váš finanční rejstřík není zrovna bez poskvrnky. Tato benevolentnost je ale přeci jenom do jisté míry vykoupena vyšší úrokovou sazbou.