Léčebný pobyt v jihočeské metropoli

České Budějovice jsou sice velmi rozsáhlé území domovní zástavby a žije tu přibližně sto tisíc obyvatel, ale město se nachází v překrásné krajině, na soutoku Vltavy a Malše, s mnoha historickými památkami.

park v Českých Budějovicích

Můžeme vám tamní pobyt doporučit i v koncepčním pojetí léčebné procedury, zaměřené proti rušivému vlivu hluku na náš organismus. Ubytování v penzionu České Budějovice levně na okraji města, v blízkosti parku Stromovka vám zajistí klidný spánek a v průběhu dne můžete svou relaxaci pojmout skutečně velkoryse. Rádi bychom vám nabídli několik tipů, kde vás bude provázet jen šelest stromů, ptačí zpěv a tekoucí říční proud. Vydejte se spolu s námi do jedné z nejkrásnějších krajinných scenérií v Evropě – do Blanského lesa.

Výlety do krajiny ticha můžete uskutečnit buď na kole, autem, nebo si pronajmout plavidlo a splout si úsek Vltavy, třeba z Vyššího Brodu až do budějovického centra. A kde se nachází ta nejkrásnější a nejklidnější místa v tomto regionu?

rozhledna na Kleti

Třísovský hamr – údolí Křemžského potoka, zřícenina hradu Dívčí Kámen, keltské oppidum a pravěké sídliště, malá vodní elektrárna, samota U Cáby – to vše můžete obdivovat nedaleko Třísova, v blízkosti vodní hladiny řeky Vltavy. Okouzlující krajina a nádherné, daleké rozhledy do okolí z části obce Nad Vsí vás nenechají na pochybách, že je v České republice přece jen krásně.

Kleť – na nejvyšší vrchol Blanského lesa vám doporučujeme zamířit autem a ponechat jej na parkovišti pod spodní stanicí sedačkové lanovky v Krasetíně. Lanovka je naprosto bezpečná a patří k historickým kouskům těchto svérázných dopravních prostředků. Z vyhlídkové terasy rozhledny se vám otevře pohled na překrásnou krajinu chráněné oblasti, nezapomeňte s sebou silnější dalekohled, za příznivého počasí zahlédnete České Budějovice a zámek Hlubokou nad Vltavou. A jestliže máte k dispozici digitální zrcadlovku, můžete tu pořídit překrásné panoramatické snímky.