Naučit se šít není nic složitého a s šicím strojem je to mnohem snadnější než se trápit s ručním šitím, které je velice zdlouhavé a je třeba velké trpělivosti a také schopnosti vytvářet stehy stejnoměrným způsobem, aby výsledná práce byla také pěkná na pohled. To šicí stroj je v úhlednosti stehů nepřekonatelný a je radost, když pod rukama vzniká nový kus oblečení, nebo třeba hezké závěsy do bytu.

řada látek

Stejně jako ovládání stroje a kvalitní nitě, potřebujete hezkou a kvalitní látku. Pro začátečníky je nejlepší si zvolit levnější a dobře zpracovatelnou textilii. Bavlněné látky jsou pro začátky naprosto ideální. Nejsou příliš klouzavé, snadno si pomůžete během šití žehličkou, najdete je ve velkém sortimentu a řada z nich je v prodeji za velice příznivé ceny. Tak vás nebude mrzet, když se hned něco nepovede.

Pro úplný začátek si můžete zvolit úplně to nejjednodušší šití a ušít třeba nový bavlněný povlak na polštář. Čtverec nebo obdélník zvládne vystřihnout každý. Pokud promyslíte střih, nepotřebujete ani zapínání, protože místo něj poslouží látka, která bude přesahovat přes sebe. V látkách si vyberte takovou, která je vám příjemná na dotyk. Právě bavlněné látky jsou v tomto ohledu vhodné. Jsou měkké, snadno pratelné, dobře se žehlí a dlouho vydrží pěkné.

látka s motýly

Pokud už vám první výtvor zdobí pohovku, můžete zkusit něco složitějšího a ušít si z lehké bavlněné textilie třeba pestrou a prodyšnou halenku, nebo sukni. Základem je dobrý střih a kvalitní látka. Střih můžete získat na některém blogu o šití, nebo si ho zakoupit. Možná budete mít štěstí a najdete nějaký i v časopise pro švadlenky. Můžete také střih vytvořit za pomoci již hotového oblečení. Pokud máte halenku, kterou rádi nosíte, jednoduše si střih uděláte podle ní. Chce to jen trochu trpělivosti. Vždy vše pečlivě přeměřte, než něco ustřihnete. Špatný steh můžete vypárat, pokud ale kus látky ustřihnete moc malý, nic s tím už nenaděláte.