Počátky samotného krasobruslení sahají až do roku 1742 a irského města Edinburgh. Tam byl totiž právě v tomto roce založen první bruslařský klub.
Zázračné zoubky
Ulrich Salchow,desetinásobný mistr světa a první neoficiální olympijský vítěz z roku 1908. Právě on je autorem dnes samozřejmých zoubků na bruslích. Právě díky nim krasobruslaři skáčou ty nejneuvěřitelnější skoky.
krasobruslařka na ledě
Jaké jsou základní prvky krasobruslení?
1.      Oblouky
2.      Vlnovky
3.      Trojky
4.      Protitrojky
5.      Zvraty
6.      Protizvraty
7.      Kličky
Známá jména krasobruslení
Tomáš Verner
Nejznámější české jméno skloňované v krasobruslení. Držitel deseti zlatých medailí z Mistrovství České republiky
Jevgenij Pljuščenko
Ruský reprezentant. Hvězda olympijských her z let 2006 a 2014, kdy se stal majitelem zlatých medailí. Nezahálel ani v roce 2002 či 2010, kdy si odvážel z olympiády medaile stříbrné. Své aktivní období ukončil v roce 2014.
brusle na led
MS v krasobruslení 2018
Pokud byste chtěli na vlastní oči spatřit bruslařská esa v souboji o medaile, máte možnost od 21. – 25.3. 2018. Mistrovství se koná v italském Miláně a už teď na něj je možné zakoupit vstupenky. Jejich ceny se pohybují v rozmezí od 11450Kč do 44990Kč a zahrnují vstup na program MS po všechny dny jeho konání.
Kdy začít?
4 – 5 rok věku dítěte. Tehdy začíná dítě vnímat a respektovat trenéra a má už dostatečně tvrdé kotníky. To je ta nejlepší doba, kdy s krasobruslením začít. Do výbavy takové malé krasobruslařky či malého krasobruslaře jednoznačně patří:
·        helma
·        rukavice
·        chrániče kolen i loktů
Začátky jsou totiž plné pádů, modřin a odřenin. Taková bolest by mohla malé dítko odradit a nově nalezenému koníčku by byl rychle konec.
Na co dávat pozor při výběru bruslí
Materiálem nože by měla být pouze kvalitní nerezová ocel.
Kvalitní vnitřní polstrování pro komfortní pocit bruslaře.
Při výběru myslete i na ochranný návlek na ostří bruslí.
Ve větších městech jsou už dnes krasobruslařské kurzy běžné. Ceny se ale liší město od města. Pokud budete chtít mít malou krasobruslařku např. v Praze, bude vás stát deset lekcí po dvou hodinách zhruba 6600Kč.
V Pardubicích zaplatíte za jednu výukovou hodinu trvající 45 minut 800Kč. Jeden kurz obsahuje 8 lekcí.