Když se vydáte na procházku do lesa, tak vás mohou motivovat různé přírodní úkazy. Je pravdou, že občas se až člověk podiví, jak takový obyčejný mech vytvoří pokrývku prakticky na všem, co mu leží v cestě. Dokonce i kámen, který má mechovou čepici, tak vypadá velmi zajímavě. Tato motivace je skvělých návodem, jak si vytvořit i doma skvělé inspirativní zákoutí, kde právě bude hrát hlavní roli mech. Samozřejmě to nebude tento z lesního prostředí, ačkoliv podobou mu bude velmi blízko. Jedná se o preparovaný mech https://www.florservice.cz/stabilizovane-a-preparovane-mechy-c228/, který má různou strukturu, dokonce i barvu a rovněž se dá zakoupit i libovolné množství. To samozřejmě dává možnost vytvořit si prakticky jakoukoliv skvělou dekoraci, která bude velmi blízko, svým vzhledem, právě k přírodní lesní verzi.

mechové pole

Práce se stabilizovaným mechem

V podstatě se zde meze fantazie nekladou a tak si lze z tohoto preparovaného mechu https://www.florservice.cz/stabilizovane-a-preparovane-mechy-c228/ vyrobit cokoliv. Může se hodit na věnce, koule, zvonečky, do květináčů nebo si lze vytvořit obraz na zeď. Těch možností je skutečně hodně. Také lze různě kombinovat barevné verze mechových kopečků, což je zase další obživení nejen pro samotný obraz, ale i prostředí, kde se bude tento výtvor nacházet. Výhodou je, že se o něj nikdo nemusí extrémně starat, což znamená ho pravidelně zalévat, stříhat či jiným způsobem ošetřovat. Ve své kráse vydrží efektivně sloužit i desítky let. Díky tomu, že nepotřebuje přísun světla a konec konců ani tepla, tak tyto obrazy se skvěle hodí do míst, která jsou tmavší, a moc světla sem neproniká. Pokud by bylo třeba ještě kout nějakým způsobem zvýraznit, není problém k obrazu umístit malé osvětlení. To zvýrazní celé umělecké dílo.

mech se sněženkou

Stálá struktura a vzhled

Mech pochází z různých končin světa. Islandský mech nebo z končin Finska, je barven čistě přírodními barvivy a jedná se o 100 % ekologický produkt. Má originální vzhled mechu a je skutečně velmi zajímavý svojí strukturou. Díky tomu se dají vytvářet originální díla.