I Rusko má svoje historické pamětihodnosti. Ty můžeme najít ve dvou největších městech, v Moskvě a Petrohradu v čele s Ermitáží, jedním největším muzeem v Evropě, či s početnými církevními památky. Určitě navštivte menší historická města zvaná Novgorod či Pskov, zde sídlily první státní útvary, na jejichž základech Rusko stojí.

Pokud poletíte do Moskvy, tak tam nezapomeňte vyrazit za kulturními zážitky a zaručeně mějte ty největší cíle. Jak je známo ruský balet či opera patří ke světové špičce v popředí s Labutím jezerem či Louskáčkem. Nejslavnější umělce najdete ve Velkém divadle v centru Moskvy. Nejlevnější vstupenky můžete sehnat za 600 RUB a ty nejdražší seženete za 3000 RUB.

Rusko architektura

Městská turistika

Nejběžnější městská turistika s navštěvováním mnoho památek, procházkami ulicemi historického centra, nakupování v místních obchodech, tohle všechno vám může nabídnout města Moskva a Petrohrad. V těchto městech si můžete užívat zábavy i několik dní.

Přírodní turistika

Rusko jakožto velká země, musí nabízet širokou škálu přírodních krás. Taky že ano, ale je tu jeden zásadní problém. Turistický ruch v přírodě je takřka nulový, a to se týká i národních parků. Jsou jen dvě oblasti, kde jsou na turisty připravený. První oblastí je nádherný klenot Ruska a také zároveň nejhlubší jezero na světě Bajkal, druhou oblastí je pohoří Kavkaz.

matrjošky panenky

Letecká doprava

Rusko je rájem pro všechny milovníky letadel. Jen zde můžete najít zbytky starých sovětských letadel, či moderní letecké stroje, které nelétají nikde jinde než v Rusku. Letenky do Ruska si nejlépe můžete zakoupit přímo na webových stránkách různých aerolinek, protože takhle Vás letenky budou stát nejlevněji.

Putování po venkově

Určitě nezapomeňte taky odjet z velkoměsta na venkov. Půjčte si auto či sedněte na vlak a vydejte poznávat to pravé Rusko na venkov. V první řadě budete trochu v šoku, protože vesnice vypadají, jako před několika desítkami let u nás, ale až poznáte pohostinnost místních obyvatel, tak změníte názor na Rusy a taky se můžete dozvědět mnoho o tom, jak to v této zemi funguje.