Chtěli byste před létem zhubnout pár kilogramů navíc, které vás trápí? Nespoléhejte se na žádné zázračné diety a postupujte podle toho, co opravdu funguje. Ketogenní dieta je skvělou cestou, jak se zbavit přebytečných kilogramů tím, že vyřadíte dočasně sacharidy a tuky, a naopak přidáte na proteinech. Dieta má tři fáze, všechny je nutné absolvovat poctivě a bez kompromisů. Na jakých dalších pilířích dieta stojí?

rozkrojené avokádo

Dodržujte i tato pravidla

  • Dostatek proteinů – aby vaše tělo energeticky nestrádalo, nezapomínejte mu dodávat dostatek proteinů. Jedná se o základní stavební hmotu nejenom svalové hmoty. Pokud byste měli nedostatek bílkovin, vaše tělo by začalo sahat pro proteiny do svalů. Při této dietě budete tedy konzumovat velké množství proteinů v každém jídle.
  • Nezapomínejte na zeleninu – ačkoliv zeleninu mít v oficiálním jídelníčku předepsanou nebudete, nezapomínejte na ní a snažte se každodenně zkonzumovat alespoň pět šest gramů čerstvé nebo tepelně upravené zeleniny, s minimem tuku. Získáte tak vitamíny, minerály a další potřebné látky.
  • Pitný režim je potřeba – vypijte denně minimálně dva litry tekutin, čím více, tím lépe. Kvůli vysokému příjmu bílkovin budou více zatěžovány vaše ledviny, proto je dobré jim pomáhat právě dostatečným pitným režimem. Pijte v základu neslazenou pitnou vodu, přidat můžete i bylinkové čaje.
  • Sportem k rychlejším výsledkům – pokud zapojíte i nějaké sportovní aktivity, výsledky budou rychlejší a nebudete na ně muset tak dlouho čekat. Přidejte do svého plánu sport alespoň třikrát týdně, může se jednat klidně jen o rychlejší chůzi.

grapefruity

Vhodné pro všechny zdravé jedince

Ketóza je přirozený stav, není to pro vaše tělo nic, co by vám mohlo uškodit, ba naopak. Tato dieta je tedy vhodná pro všechny zdravé jedince bez významných zdravotních obtíží, kteří chtějí přebytečná kila eliminovat rychle, ale efektivně a trvale.