Stále se svou postavou nejste spokojené, trápí vás problematická pleť a nevíte si rady? Ne vždy je nutné držet diety celé týdny nebo trávit večery ve fitness centru. Pokud se řekne pojem detox, nejedné z vás vyskočí představa dlouhých půstů a nekonečného hladovění do úmoru a raději od této možnosti utečete dřív, než byste se podívaly na jednotlivé možnosti.
Přitom stačí pouhých pár dnů změnit složení přijímané stravy nebo trochu pozměnit pitný režim. Projděme si několik snadných způsobů, jak rychle proměnit vlastní postavu téměř k nepoznání.
Čaj a citrony

Voda a citronová šťáva.

Hladovět celé týdny by bylo drastické a ne všechny ženy na to mají dostatek vůle. Někdy však stačí pouhé tři dny bez jídla a budete se cítit jako znovuzrozená. Pár dnů před detoxem je dobré jíst zdravější a lehčí jídla, aby to pro tělo nebyl takový šok. Po té přejděte na tři dny jen na vodu ochucenou trochou čerstvé citronové šťávy, do které přilijte trochu javorového sirupu a přidejte špetku kajenského pepře. Ve skutečnosti se jedná o speciální druh mletí chilli papričky, která má vliv na výši tělesné teploty a napomáhá k rychlejšímu výdeji energie.
Koš zeleniny

Ovocné šťávy.

Další oblíbenou kůrou je pro mnohé ženy detox z ovocných a zeleninových šťáv. A protože tohle není tak drastická metoda, můžete na podobné stravě vydržet i týden. Vedle ovocných a zeleninových šťáv můžete zařadit také kokosovou vodu nebo bylinkové čaje a neuškodí ani zeleninové polévky. U nich však pozor. Polévka by měla obsahovat skutečně jen zeleninu a vodu, bez zahušťovadel a už vůbec by v ní neměla být mouka. Hladovět tedy rozhodně nebudete, a pokud s detoxem nemáte zkušenosti, tohle by mohl být ten pravý začátek.

Jablečný ocet.

Právě o jablečném octu se už roky traduje, že má vliv na udržení věčné krásy a napomáhá k štíhlé linii a zdravému tělu. Je považován nejen za životabudič, ale také za prostředek, jak snadno docílit rovnováhy organismu. Nejen, že má schopnost působit jako přírodní antibiotikum a pomůže vám tak proti bakteriím a virům, ale také pomáhá štěpení tuků, takže je vhodný i při hubnutí.