Pro někoho je to každodenní pomocník k dokonalému vzhledu, pro někoho produkt na slavnostnější příležitosti. Make-up má však doma téměř každá žena. Pokud máte pocit, že ten váš nedělá tak hezkou tvář, jak by měl, možná jste při výběru sáhla trochu vedle. Může se jednat o nepodařený výrobek kosmetické firmy, ale stejně tak může jen nevyhovovat vašim potřebám. Jak vybrat make-up správně?

Kosmetické pomůcky

1.      Typ pleti

Potřebujete, aby make-up pleti sednul jako druhá kůže a nejlépe, aby nebyl při nošení vidět. Toho dosáhnete jen s make-upem, který bude vyhovovat potřebám vašeho typu pleti. Pokud máte pleť suchou, špatně zvolený make-up by na pleti mohl vytvářet nevzhledné šupinky, u mastné pleti zase hrozí, že nebude vůbec držet. Je tedy důležité svůj typ pleti znát a výběr produktu tomu přizpůsobit. Čtěte názvy i popisky produktů, nebo se poraďte s odbornicí. 

Make-up v tyčince

2.      Správný odstín

Druhým krokem je výběr padnoucího odstínu. Spousta žen dělá tu chybu, že si vybírá make-up příliš tmavý ve snaze vypadat, jako by se vrátily od moře. Jenže to bohužel nevypadá dobře. Budete působit nepřirozeně a to i proto, že uši, krk a celý zbytek těla bude mít pochopitelně odstín kůže jiný. Vybírejte tedy ten odstín, který je co nejbližší vašemu skutečnému tónu pleti. Vyzkoušejte jej na ruce nebo na krku, a to nejlépe pod přirozeným světlem. To je občas v obchodě těžké najít, a tak se nebojte říct si o vzorek a vyzkoušet odstín v klidu doma. 

 

3.      Konzistence

Existují make-up tekuté, tyčinkové či pudrové. Zde záleží především na vašich preferencích a zkušenostech. Každému vyhovuje něco jiného. Tekuté make-upy jsou nejoblíbenější a nejrozšířenější, ale i tuhé make-upy v tyčince mají něco do sebe. Dají se totiž snadno použít jako korektor a jsou skvělé i na cestování. Zároveň se snadno nanášejí, a to klidně jen za pomoci rukou. Pudrové make-upy se zase snadno zapracovávají.