Valná většina z nás nyní dělá spoustu dobrých činů, zejména dobrovolníci a lékaři v předních liniích, záchranáři, ošetřovatelé. Všichni táhnou za jeden provaz. Na mnohé ale pomalu doráží ekonomická krize, která se schovává za koronavirus. Až se naše pozornost opět vrátí na naše finance, zjistíme, že jsme na tom dost špatně. Jak tedy bojovat proti něčemu takovému? Musíme na to jít chytře. A hlavně se z toho nezbláznit.
spousta kovových mincí na hromádce na stole
Pokud máme možnost, šetříme. Nekupujeme žádnou spotřební elektroniku, všechny zbytečnosti nevyjímaje, takže děti si nekupují počítačové hry a body do různých her, skiny ani další úrovně. Dospělí si nekupují alkohol, cigarety a další drahé záležitosti. Všichni si nekupují spotřební věci, které vydrží pár dní. Hračky se také mohou koupit až potom. Všechny peníze soustřeďte na bydlení a na jídlo a zbytek uložte na účet, peníze budete potřebovat. Víc nad tím nepřemýšlejte, nemyslete na to, co bude a co přijde. Prostě jen spořte a dělejte věci, které byste normálně dělali – šijte roušky, choďte za starými lidmi pomáhat, dělejte dobré věci. Nebo alespoň zůstaňte doma. Hlavně to všem těm dobrým lidem neztěžujte ještě více.
zlatá bankovní karta na bílém podkladu
Nejhorší je uniknout tomu svírajícímu pocitu, že nemusíte mít na nájem nebo energie a prostě vás odpojí. To je obava, kterou sdílí celá řada lidí. Proto je nesmírně důležité, abyste ji unikli. Dělejte nějaký sport doma, běhejte, cvičte na zahradě. Tvořte, kreslete nebo rovnou malujte. Vyprávějte si příběhy, hrajte hry. Vždycky jde dělat cokoliv, hlavně nepřemýšlet nad penězi. A pokud by vám to ani tak nedalo, podívejte se na super možnosti, jak si peníze půjčit. Ostatně, proč byste to neudělali? Pokud vás půjčka posune o pár měsíců dopředu, tak je jenom dobře, abyste se do toho opřeli plnou parou. Například americká hypotéka nebankovní Americká-Nebankovní-Hypotéka může být skvělým nástrojem, jak překlenete klidně i půl roku. Takže nemyslete na špatné věci a myslete na ty dobré, vždycky je cesta ven.