Bez kořenek si kuchyň ani jídelnu dokážeme jen těžko představit. Kořenky se mohu stát designovým doplňkem. Slouží nám k ukládání nejrůznějších druhů koření a nesmí chybět ani na jídelním stole. Žádná kuchařka se bez kořenky zkrátka při vaření nemůže obejít.
kamenný hmoždíř

Vybrat si můžete kořenky nejrůznějších tvarů, materiálů i barev, tak aby vhodně doplnily styl vaší kuchyně. Příznivci přírodních materiálů nejspíš sáhnou po kořenkách z bukového dřeva nebo porcelánu či keramiky. Kořenky můžete zakoupit i s otočným dřevěným stojánkem. Na půdě, ve starožitnostech, bazaru nebo na inzertních serverech při troše štěstí naleznete hotové poklady. Sada keramických kořenek po babičce s dřevěnou poličkou se stane krásným a stylovým doplňkem kuchyně.
ochutnávka koření

Kdo je kreativní může si vyrobit kořenky vlastní. Jejich výroba vás bude těšit a můžete vsadit na jistotu, že budete mít doma originál.

Do moderní kuchyně se vám budou hodit spíše kořenky nerezové nebo skleněné Náročnější kuchaři a gurmáni mohou zakoupit designové kousky v různých zajímavých tvarech a provedeních. K mání jsou výrobky světových značek.

Moderní a praktické jsou kořenky s mlýnkem s možností nastavit hrubost umletého koření. Zvolit můžete mlýnek mechanický nebo elektrický. Každý si můžeme vybrat to, co mu nejvíce vyhovuje.
sklenice na koření

Používáte hmoždíř?

I hmoždíř má v kuchyni své nezastupitelné místo. Nevyužíváme o tak často jako kořenky, ale je přesto nepostradatelným kuchyňským pomocníkem. Využíván byl již ve středověku. Hmoždíř vyžaduje kvalitní zpracování a kvalitní materiál. Jsou vyráběny z mramoru, granitu, tvrdého dřeva, nerezu nebo keramiky. Od použitého materiálu se odvíjí cena hmoždíře. Stejně jako u starožitných kořenek můžete sehnat hmoždíř mosazný, bronzový nebo litinový. Má své nezastupitelné kouzlo starých časů.