Prostatitida je odborný lékařský termín pro zánětlivé onemocnění prostaty neboli předstojné žlázy. Léčí se antibiotiky a některými přípravky, které podporují funkci močového měchýře, aby nedocházelo k městnání moči a přetěžování prostaty tlakem zadržované tekutiny. Prostatitida je velmi nepříjemná, ale léčitelná, ovšem přejde-li do chronické formy, může mít i závažnější následky.

omezte konzumaci piva

Každý zánět v lidském organismu je ve skutečnosti varováním před něčím, co jsme podcenili a nezvládli. Zánět již bývá poměrně drastickým upozorněním na nevhodný životní styl, a tak je velmi žádoucí a rozumné retrospektivně nahlédnout do své minulosti a změnit některé zvyklosti a chyby.

Ústa jako popelnice – mnozí z vás pohlíží s úšklebky na pracovníky technických služeb, jak vysypávají kontejnery s odpadky do sběrného vozu, i když tito lidé vykonávají práci velmi prospěšnou. Zbavují nás odpadků, které jsme do kontejneru naházeli. Vezměte si z tohoto počínání příklad, protože drtivá většina mužů, co řeší problém s prostatitidou, vkládá do úst to, co by mělo naopak skončit v kontejneru s odpadem a následně na skládce. Stravovací návyky mnohých z nás jsou přímo katastrofální a k zánětům v těle přispívají výraznou měrou. Může za to hlavně přemíra masa a uzenin, bílá mouka a rafinovaný cukr ve všech podobách. Zajděte někdy do prodejny zdravé výživy a informujte se o tom, co jíst, abyste těmito problémy netrpěli.

škodlivé uzeniny

Dalším problémem, který musíte řešit, je stres. Musíte se snažit jej ze života odstranit, a to nekompromisně. Vypomáhejte si při tom Kotvičníkem zemním a různými druhy Ženšenu, protože tyto bylinky optimalizují hormonální rovnováhu, eliminují stresové hormony a pomáhají navodit ztracenou psychickou pohodu. Jsou vynikajícími pomocníky i na onemocnění prostaty, protože ji vyživují a urychlují její regeneraci.