Zahrada je místo kam si většina z nás chodí odpočinout, relaxovat a čerpat novou energii. V létě nás příjemně chladí stromy a v zimě si na ní hrajeme s dětmi. Pokud si ale občas najdete trochu času, může se zahrada stát místem, kde si třeba natrháte čerstvé jahody, jablka nebo si tam vytáhnete čerstvou mrkev.
Záhon, rukola
Pěstujte plodiny
Nemusíte být zkušený zemědělec k tomu, abyste dokázali něco vypěstovat. Stačí si koupit semínka, zasadit je a poté zalévat, popřípadě rostlinky přesazovat či odplevelovat. Zvládnete to i pokud nemáte zahradu, v bytě máte určitě místo na balkoně nebo u okna. Nebude to sice žádné velké pole, ale něco malého vám určitě vyroste.
Pokud jste úplný začátečník, zaměřte se nejdříve na zeleninu nebo ovoce, o které se není potřeba starat. Dobrým příkladem jsou například lesní jahody, pažitka nebo rukola. Tyto plodiny jsou velice nenáročné, bohatě vám postačí květináč, vlastně je stačí vysadit a už se o ně nemusíte starat. Jednou za čas na ně zaprší (pokud je máte v bytě tak se ovšem musí občas zalít) a vy si pak s nimi můžete dochutit nejrůznější jídla. Jestli ale máte k dispozici menší či větší pole, klidně se pusťte do plodin jako jsou: mrkev, cibule, česnek, hrách nebo kedlubny. Semínka koupíte v každém květinářství či zelinářství. Nachystáte si pole, vytvoříte důlky a brázdy a jednoduše vložíte semínka dovnitř. Na každém pytlíku se semínky by měl být ještě návod zvlášť. Potom jen zaléváte a následně sklízíte. Čerstvá zelenina z domova chutná vždycky nejlépe.
Rostlina, ruka, žena
Pusťte se do květin
Česko je rájem zahrádkářů. Pokud není zelenina vaše parketa nebo máte na pěstování plodin malou zahradu, zkuste pěstovat okrasné květiny. Vaše tak dostane svěží look a vy se v ní také budete cítit lépe. Pro začátečníky bude zase lepší vybrat nějaké rostliny, které jen zasadí a víc se o ně starat nemusí. Dobrá zpráva je, že takovéto rostliny jsou skoro všechny. Prostě zasadíte a je to!