Bez peněz to nejde

Pokud si někdo myslí, že je soukromé podnikání pouze zdrojem příjmů, pak se mýlí. Jistě, to je cíl a smysl podnikání, tak by tomu mělo být, jenže ve skutečnosti tomu tak nejednou není. Kolikrát jenom vyvstanou nějaké komplikace a rázem se soukromá firma změní z pramene peněz v učiněnou vyschlou studnu! A co potom? Co když přestane podnikání vynášet nebo se dokonce dostane natolik do mínusu, že už je to pomalu beznadějné?

V takové chvíli se lze často spolehnout jenom na jediné. A sice na to, že se vše snad změní k lepšímu, pokud se do takové firmy náležitě investuje. A pokud už majitel takového podniku nemá prostředky, které by do něj vložil, musí si je zkrátka někde od někoho půjčit.

mince USA

Půjček se u nás nabízí dost a dost. Takže v tom by problém být neměl. Neměl, ovšem nejednou je. A sice proto, že reklam na různé úvěry pro podnikatele je sice dost, jenže žádat o ně má smysl pouze tehdy, když je takový zájemce bonitní. Tedy když má dostatečně vysoké příjmy, může se pochlubit dobře vypadajícím daňovým přiznáním, zkrátka je dokonalý. A to logicky majitel krachující firmy není. A tudíž se v mnoha finančních institucích setká výhradně s odmítnutím.

Jenže peníze jsou třeba, a tudíž se musí nějaká ta půjčka najít. A když nevyhoví banky, může se stát řešením dejme tomu americká hypotéka bez registru. U té totiž nevadí ani to, že má žadatel vcelku nízké příjmy a nevalně vypadající daňové přiznání, ani nějaký ten záznam v registrech dlužníků, akceptovat se dá i exekuce na majetek a podobně. Hlavní je tu totiž to, aby měl dotyčný podnikatel nějakou nemovitost, již by mohl dát po dobu splácení do zástavy coby záruku, že vše vrátí.

dolarovky USA

Jakmile je tomu tak, nic nebrání v tom, aby mu bylo půjčeno na podnikání klidně i nemálo peněz s krátkou nebo dlouhou lhůtou splatnosti, s únosnými splátkami a dalšími přednostmi.

A tak se peníze pro záchranu firmy vždycky najdou. A zase může být dobře.